Těžký život ega

Publikovala - - Srp 29, 2012 v Příspěvky od vás

Díky článku o Polaritě v nás jsem si uvědomila, že skrze ego nevnímáme pravou podstatu dané věci, situace a nevidíme ani pravou podstatu druhých lidí. Ten kdo si zakládá na svém egu si ani nemusí být vědom toho, jak z této pozice ubližuje lidem ve svém okolí.

A i když někdo dotyčného egoistu upozorní na to, že jeho chování, vystupování ani jednání není v souladu s ohleduplností, láskou, pravdou a dalšími prvky slušného chování k druhým, většinou se dotyčný egoista obhajuje tím, že je to tak naprosto v pořádku.

Bohužel si sám neuvědomuje, že nelaskavým, sobeckým, povýšeným chováním  si akorát od sebe odhání ty lidi, kteří to s ním myslí upřímně v lásce a obklopují ho pouze ti lidé, kteří se vezou na stejné vlně negativity.

Od těchto lidí však zrovna tak nemůže očekávat ohleduplné zacházení a přímé jednání v pravdě a lásce, neb ani oni o tomto způsobu chování nemají potuchy. Tím se tito lidé dostávají do bludného kruhu, kde probíhá boj o energii, které je v tomto kruhu nedostatek.

Jediný způsob jak se z tohoto kruhu dostat ven je uvědomění. Uvědomění si toho, že jednání skrze ego nepřináší nic dobrého. A do té doby než si to uvědomí se jim nebude dostávat ani přísun energie aniž by o ní museli s někým bojovat,protože energie je pro náš život stejně tak důležitá jako vzduch, který denně dýcháme.

  Ahoj   Jarka K.